GLAS OCH KERAMIK / Glas / Kaffekanna 5591315
*
nr 559 1315
Kaffekanna
keramik, Höganäs, höjd: 22
Kondition: litet nagg
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 december 2008
kl 17:34:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/12 16:02:52
1
300 kr
22/12 16:44:26
2
150 kr
22/12 16:44:43
2
250 kr
22/12 16:46:57
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas höganäs kaffekanna keramik
-
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:56
-
3020 Kaffeservisdelar
25 delar, Upsala-Ekeby, Karlskrona, 10 kaffekoppar..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:53
*
Kaffekanna
Kondition: litet nagg
nr 559 1315
Kaffekanna
keramik, Höganäs, höjd: 22
Kondition: litet nagg
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 december 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/12 16:02:52 | 1 | 300 kr |
22/12 16:44:26 | 2 | 150 kr |
22/12 16:44:43 | 2 | 250 kr |
22/12 16:46:57 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas höganäs kaffekanna keramik
-
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:56 -
3020 Kaffeservisdelar
25 delar, Upsala-Ekeby, Karlskrona, 10 kaffekoppar..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:53